Pivovar

Minipivovar Galant

Logo pivovar Galant

Starý pivovarský zákon říká, že k výrobě piva se smí použít jen vody, sladu, chmele a kvasnic a během výroby do něj nemá být nic přidáváno, ani z něj odebíráno. Toto je základní pravidlo, kterým se řídíme. Pivo nepasterizujeme, ani nefiltrujeme a zůstává tak zcela přírodním produktem.

Pivovar Galant vznikl roku 2015. Slavnostní otevření pivovaru proběhlo 2.5.2015. V prvním roce svého provozu jsme uvařili jen 70 hl piva, ale od roku 2016 už vaříme na plný výkon. Výstav v minulých letech: 2016 / 388 hl, 2017 / 496 hl, 2018 / 545 hl a loni jsme uvařili celkem 414 hl.

Naše piva plníme do keg sudů, pet lahví a párty soudků (5L). Vetšina piva se vypije v našich provozech v Mikulově nebo v Lednici.

Samotné vaření piva probíhá v pivovarské restauraci hotelu. Následné kvašení a zrání probíhá v suterénu restaurace v chlazených nerezových tancích. Na jedno vaření se uvaří cca 1000L piva a jedno vaření zabere zhruba 10 hodin.

 

Kvašení

Spodní – toto kvašení je typické pro většinu českých a německých piv (plzeňské, bavorské...). Kvašení probíhá při 10°C a trvá zhruba týden. Jelikož kvašení probíhá při nízké teplotě, kvasinky se drží u dna a prokváší tudíž od zespodu – proto spodní kvašení. Z našich piv je to Výčepní pivo Galant 10 světlé a Ležák Galant 12 černý.

Svrchní – toto kvašení je typické pro anglická, belgická... piva. Kvašení probíhá při 20°C. Hlavní kvašení probíhá cca 3 dny, poté postupné ochlazování a tím i dokvášení (cca 6 dní). Tím, že se při kvašení vyšší teplota kvasnice víří v celém obsahu a pivo jako kdyby „vařilo“ a tím se kvasinky dostávají nejprve nahoru a až později klesají, proto svrchní kvašení. Z našich piv je to například Plné pivo Galant Summer Ale 11 a Silné pivo Galant IPA 14.

Slady používáme různé, dle receptury, nejčastěji ale plzeňský, dále pak ale karamelový a černý.

 

Chmel

Na Galant 10 a Galant 12 používáme české chmely – povětšinou jsou jemnější a méně hořké. Pro výrobu piva IPA a Summer Ale používáme chmely americké, které jsou více hořké a aromatické.

 

Vyrábíme 4 druhy piv

Výčepní pivo Galant 10 světlé – Pivo plzeňského typu. Pivo se vyznačuje střední plností a řízem. Příjemné chmelové aroma a vyvážená hořkost podněcuje k dalšímu napití. Obsah alkoholu 4,2 % obj.

Ležák Galant 12 černý - Jedná se o spodně kvašené pivo, vyrobené z plzeňského, mnichovského, barevného a karamelového sladu. Pivo má jemnou karamelovou až kávovou vůni a chuť, říz je střední s příjemným chmelovým aroma. Obsah alkoholu 4,9 % obj.

Silné pivo Galant IPA 14 - Pivní styl vytvořený v 17. století za účelem zásobování posádek britských imperiálních jednotek především v Indii. Zvýšený obsah alkoholu a vyšší chmelení zajistily dostatečné konzervační prostředky, aby pivo vydrželo dlouhou dobu a vysoké teploty během námořního transportu na místo určení. Zde se podle některých pramenů pro mužstvo ředilo vodou, zatímco důstojníci si užívali plné síly piva. Pivo je vyrobeno ze speciálních sladů, vařeno infuzním způsobem. Pro výrobu používáme kvasnice svrchního kvašení. Chmel je aromatický s vysokou hořkostí, která dodává pivu výraznou sílu. Použité chmele dávají pivu ovocnou příchuť a vůni. Obsah alkoholu: 5,8 % obj.

Plné pivo Galant Summer Ale 11 - Svěží svrchně kvašené pivo vařené na letní období. Vyznačuje se ovocnou chutí a chmelovým nádechem. Svěží sezonní pivo s výbornou pitelností. Obsah alkoholu 4,5 % obj.

 
Pozn. Názvy piv jsou divné, ale jsou v souladu s vyhláškou ministerstva zemědělství č. 248/2018 Sb.

Kontaktujte nás a objednejte si prohlídku pivovaru s ochutnávkou a výkladem našeho sládka Martina Mariana.
Prohlídky provádíme zhruba od 10-15 osob, ale pokud je sládek v práci, rádi provedeme a dáme ochutnat i menší skupině.

Poptejte si prohlídku nezávazně na obchodním oddělení.

Užijte si krásné chvíle v Hotelu Galant v Mikulově
Hotel GALANT Mikulov
Hotel GALANT Mikulov:

 ubytování přímo v srdci Mikulova, pár kroků od historického centra města
 prostorné pokoje s konceptem pro zdravý a pohodlný spánek
 vyhlášené snídaně, solidní gastronomie, pivo Galant z vlastního pivovaru a víno z místních vinařství
 vinný sklípek s kapacitou až 200 osob
 konferenční prostory s celkovou kapacitou až 900 osob
 relaxace v hotelovém wellness, střešní vířivka a bazén s kouzelným výhledem na dominanty Mikulova, široký výběr wellness procedur
 wi-fi připojení k internetu po celém hotelu zdarma
 možnost ubytování s domácím mazlíčkem (za poplatek 300 Kč)
 dostatečná kapacita parkování
 přátelský a ochotný personál 

 

Rezervujte si ubytování na našem webu a získejte tu nejlepší cenu

Rezervace balíčků
Tento web využívá soubory cookies.